Lechici Zielonka
KLUB LECHITÓW
Lechici Zielonka


Linki
Bieganie
KB Gymnasion
maratonczyk.pl
Maratony Polskie
OTK Rzeźnik
więcej ...
 

540158

« Relacje ^

Szczęśliwa Trzynastka

Rok 2013 jest dla mnie rokiem przełomowym. W marcu minęło 10 lat mojej sportowej przygody, nastawionej głównie na bieganie, choć od 2005 pojawiały się epizody triathlonowe. Głównie starty na dystansie olimpijskim, tylko raz w 2009 roku w Borównie na dystansie 70.3 (1/2 ironman). Był to jednak okres, w którym koncentrowałem się na biegach ultra, a pływanie i rower były tylko nieznacznym dodatkiem.

... »
 

Korona Polskich Gór, wejście na Rysy.

Od trzech lat chodzę jesienią po górach w grupie z Andrzejem, Jarkiem, Bartkiem i Krzysiem, realizując program Korona Gór Polskich. Tym razem wypadło na dwa najwyższe szczyty polskie, Babią Górę i Rysy.... »
 

X TRIATHLON "LECHITÓW" - kulisy zawodów

Tradycyjnie, w pierwszą sobotę sierpnia na terenie glinianek w Zielonce zostały rozegrane Mistrzostwa Klubu "Lechitów" w Triathlonie Olimpijskim. Były to już dziesiąte zawody rozgrywane w tej, trudnej dyscyplinie sportowej.... »
 

Prędkość bez ograniczeń

Uczestniczy zeszłorocznej edycji biegu Andrzejkowego zapewne pamiętają o dyskwalifikacji pierwszego zawodnika z powodu nadmiernej prędkości w stosunku do pozostałych. W tym roku w IX edycji tego biegu przeprowadzonego 19.11.2011 takiego limitu nie było. Na linii startu zlokalizowanej w sąsiedztwie szkoły w Majdanie o godzinie 9.30 ustawiło się 37 biegaczy, w tym 2 panie... »
 

Dwadzieścia powolnych kroków

Chyba od zawsze chciałem zobaczyć Stany. Gdy żona otrzymała zaproszenie na konferencję psychologów w Long Beach w Kalifornii, szybko zapadła decyzja - lecimy oboje. Oczywiście nie na cztery dni. Ma być długo, ciekawie i z akcentem biegowym. Parki narodowe w Kalifornii, Newadzie, Arizonie i Kolorado, obłożeni przewodnikami, wybieraliśmy wspólnie, akcentem biegowym zająłem się sam... »
 

Eliminator

Jest masa czynników, które mogą nas wyeliminować ze startu w zaplanowanej wcześniej imprezie sportowej. Poczynając od kontuzji i dyspozycji zdrowotnej, co dotyczy zawodowców i amatorów, do zależności zawodowych i rodzinnych mających duże znaczenie jeśli chodzi o tych drugich... »
 

IX Mistrzostwa Klubu LECHITÓW w triathlonie

Od dziewięciu lat, pierwsza sobota sierpnia jest dniem, w którym Klub LECHITÓW organizuje zawody triathlonowe w Zielonce po nazwą Mistrzostwa Klubu LECHITÓW w triathlonie na dystansie olimpijskim. Do pokonania są następujące dystanse: pływanie - 1,5km, jazda rowerem - 40km, bieg - 10km. Bazą zawodów są zielonkowskie Glinianki... »
 

4061 zwycięzców

Tak można powiedzieć o wszystkich, którzy w niedzielę 25 września ukończyli 33 maraton Warszawski. Szczególne wyrazy szacunku należą się tym, którzy zmierzyli się z dystansem 42 kilometrów 195 metrów po raz pierwszy ... »
 

Tylko dzięki Alinie...

... odbył się bieg. Sędziowie też byli przychylni i po słowach o ostrożności na trasie ...

Ale po kolei.

... »
 

Podróże z bieganiem w tle.

"Tytuł brzmi ładnie" - pomyślałem jadąc przez Szczebrzeszyn na start drugiego etapu XXIV Czteroetapowego Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny.
Tylko na ile prawdziwy?

... »
 

VIII Mistrzostwa Klubu LECHITÓW w triathlonie

7 sierpnia w Zielonce odbyły się VIII Mistrzostwa Klubu LECHITÓW w triathlonie na dystansie olimpijskim. Miejscem zawodów były zielonkowskie Glinianki. Zawody zorganizował Klub LECHITÓW z Zielonki przy pomocy finansowej Urzędu Miasta Zielonka i wsparciu logistycznym Zielonkowskiego Forum Samorządowego oraz Towarzystwa Aktywny Relaks z Wołomina. Start, punkt zmian do poszczególnych konkurencji oraz meta znajdowały się na plaży przy ogródkach działkowych (na wprost kąpieliska). Start zawodów wyznaczono na godzinę 11.00. Rywalizowano w dwóch kategoriach: indywidualnej (zawodnik pokonuje kolejno wszystkie konkurencje) i sztafetowej (jeden zawodnik sztafety pokonuje co najmniej jedną konkurencję)

... »
 

VII Biegowy Mix Andrzejkowy

W godzinach przedpołudniowych w miejscowości Majdan pod Wołominem zostały zorganizowane przez Towarzystwo Aktywny Relaks zawody biegowe na dystansie docelowym i rzec by można koronnym 21 kilometrów i 98 metrów, czyli półmaraton. Bieg pomimo wywiązującej się rywalizacji miał charakter czysto koleżeński, dlatego też przewidziano możliwość startu na krótszych dystansach...

... »
 

Mój Bieg Niepodległości

Szanowni Lechici. Chcę wam opowiedzieć, jak dzięki dobrej woli kilku osób "uczestniczyłem" w XXI Biegu Niepodległości organizowanym w Warszawie. A było to tak.

... »
 

Spartathlon - zmęczenie mija, wspomnienia zostają

Nadszedł długo wyczekiwany dzień. Na lotnisku spotykam Andrzeja i Leszka. Lecimy razem. Samolot spokojnie wychodzi nad chmury, wpatrzony w okno myślę o tym co mnie czeka. Lata marzeń, nieśmiałych myśli, aż w końcu jasno postawiony cel SPARTATHLON.

... »
 

Jeden dzień na Mazurach

W trakcie ostatniego pobytu na Mazurach postanowiłem zrealizować jedno z marzeń jeszcze z dzieciństwa, by opłynąć j.Śniardwy
... »
 

Bieg Andrzejkowy

Siódma edycja biegu Andrzejkowego już za nami. Choć z nazwy Andrzejkowy w tym roku odbył się 6 grudnia w Mikołajki, co nie przeszkodziło ponad 30 osobowej grupie biegaczy i nie tylko na rekreacyjno-integracyjne spotkanie, nawet pomimo padającej mżawki wzmagającej chłód, bo temperatura dochodziła zaledwie do 4 stopni.

... »
 

Korea, Seoul - 6 IAU 24H World Challange

Korea - jedna podróż - dwa światy, dwie niezwykłe przygody.

Po moim udanym starcie w Mistrzostwach Polski otrzymałem powołanie do reprezentacji.

... »
 

Dwieście

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce żył sobie spokojnie przeciętny facet. Nazwijmy go panem K. Sytuację miał stabilną i uporządkowaną, kochającą żonę, nastoletnie dzieci , dobrą pracę, przyjaciół z którymi od czasu do czasu wyjeżdżał w góry. Nic nie wskazywało na to, że nadejdą ciężkie czasy. Właśnie przekroczył czterdziestkę i 100kg wagi, gdy los go rzucił na studia...

... »
 

Wspomnienia z V Biegu Rzeźnika 2008

Nie umiem wspominać tego biegu inaczej, niż przez porównanie do tego, co zrobiliśmy z Konradem Różyckim w Bieszczadach rok wcześniej. Nie umiem. W roku 2007 wzięłam udział w IV Biegu Rzeźnika tylko dzięki namowom Konrada, który zaprosił mnie do swojej drużyny i był cały czas święcie przekonany o tym, że dam radę przebiec ten dystans (76km po górach). I miał rację. Wówczas na mecie pojawiło się marzenie, aby pokonać także dodatkowy hard-core´owy odcinek z Ustrzyk do Wołosatego, ale Konrad mi odradził.

... »
 

Przed i po 24 godzinach...

I tylko może dzięki wspólnemu zakładowi udało się, nie tylko mi zaliczyć kolejną wspaniałą przygodę biegową. Ale wszystko chciałbym przedstawić po kolei.

... »
 

XXV Bieg Chomiczówki

Wybiegam zza zakrętu. Do mety pozostało nie więcej niż sto metrów, patrzę na stojący koło mety zegar... ale wszystko po kolei...

... »
 

Super Półmaraton Andrzejkowy

W sobotę 1 grudnia o godzinie 10.00 tak jak to się odbywało w poprzednich pięciu latach z inicjatywy Towarzystwa Aktywny Relaks przeprowadzono w Majdanie bieg Andrzejkowy. Tym razem na dystansie nieco dłuższym od półmaratońskiego (21,0975m) bo wynoszącym 21km 500m. Biegano na odcinku ponad 2,5 km od ronda w Majdanie w stronę Cięciwy.

... »
 

Codziennie pokonuje kilka kilometrów

93-latek zamiast siedzieć w domu biega
Jerzego Kuszakiewicza zna chyba każdy na osiedlu w podwarszawskiej Zielonce. Sąsiedzi na dźwięk jego nazwiska lekko się uśmiechają i od razu wskazują drogę. 93-letni biegacz ma wygląd siedemdziesięciolatka, ruchliwość sześćdziesięciolatka i umysł Władysława Bartoszewskiego. Codziennie pokonuje kilka kilometrów - pisze DZIENNIK ... »
 

ĆWIARTKA

Niech nikomu nie kojarzy się to z dawną pojemnością napoju wysokoenergetycznego, popularnego kiedyś - czystą wyborową ("z czerwoną etykietą").

... »
 

Polska Biega

29 wrzesień 2007

Ostatni weekend września pomimo kalendarzowej jesieni aurą zdecydowanie przypominał lato. Właśnie na tle tej pogody przypadła jesienna edycja cyklu "Cała Polska Biega", inicjowanego już od ponad roku przez Gazetę Wyborczą, TVP Sport i Radio Zet.

... »
 

Triathloniści u Burmistrza Zielonki Adama Łossana

Burmistrz Miasta Zielonka zrobił triathlonistom miłą niespodziankę. 12.09.2007 zaprosił trzech najlepszych triathlonistów, zwycięską sztafetę oraz głównych organizatorów V Mistrzostw "LECHITÓW" w Triathlonie Olimpijskim do Urzędu Miasta gdzie najlepszym zawodnikom wręczył nagrody rzeczowe.

... »
 

Pierwszy triathlon

Z wielką radością przyjęłam zaproszenie na koleżeński, klubowy triathlon na dystansie olimpijskim organizowany przez klub Lechici Zielonka. Rozegranie zawodów jest w sobotę 4-go sierpnia 2007 roku w Zielonce i okolicach. O godz. 11-tej na starcie stoi 10 osób, które zamierzają pokonać indywidualnie 1,5 km pływania, 37 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegu oraz 5 sztafet 3-osobowych. Wśród tych pierwszych ja - jedyna kobieta, rodzynka, na dodatek zupełna debiutantka w wyścigach triathlonowych.

... »
 

Rzeźnickie abecadło MEL,

Czyli podręczny słowniczek bieszczadzkich pojęć, które bywalców nie zaskoczą, a kandydatów na rzeźnickich debiutantów być może skutecznie zniechęcą, jako garść wspomnień z IV Biegu Rzeźnika AD 2007 spisanych niechronologiczną prozą życia:

... »
 

XXVII Półmaraton Wiązowski

Początkowo tego półmaratonu w ogóle nie było w planach, lecz dzień wcześniej za namową Ojli, zdecydowaliśmy się pojechać do Wiązownej. ... »
 

22 Supermaraton Kalisia

Pod koniec poprzedniego sezonu postawiłem przed sobą dwa cele - złamanie 3 godzin w maratonie i 10 godzin na 100km. Do realizacji pierwszego zabrakło mi trochę ponad 9 minut, drugi zrealizowałem ze sporym zapasem. ... »
 

28 Maraton Warszawski

W zeszłym roku nie startowałem w Maratonie Warszawskim, z uwagi na kolidujące terminy wybrałem bardziej dla mnie egzotyczny maraton w Austriackiej Dolinie Wachau. ... »
 

III Bieg Rzeźnika

Start w III edycji biegu "Rzeźnika" poprzedziłem kilku dniowym pobytem w Wetlinie. Bieszczadzkie szlaki przemierzałem wraz z Renatą, Darkiem i Bartkiem. ... »
 

I Visegrad Maraton

Gdy tylko pojawiła się informacja o zorganizowaniu tego maratonu wiedziałem, że muszę tam być. Góry i bieganie to dwie moje wielkie pasje. Z uwagi na odbywający się dwa tygodnie później "III Bieg Rzeźnika" postanowiłem potraktować ten maraton jako ostatnie długie wybieganie. ... »
 

"Wesoła Stówa"

13 maja 2006 w Starej Miłosnej pod Warszawą odbył się bieg "Wesoła Stówa". Na dystansie 100km zmagały się czteroosobowe drużyny, a bieg odbywał się na 5km pętlach. Start, meta i strefa zmian były zlokalizowane na dużej polanie przy kościele i oznaczone niebieską bramą. Tam też było zlokalizowane biuro biegu, stanowisko sędziowskie i punkt kibicowania. ... »
 

24 Maraton Wrocławski

Wrocław będę wspominał bardzo miło. Byłem pod troskliwą opieką Kasi i Darka Sidorów, poznałem nowych znajomych (dotychczas znanych z internetu) i spotkałem wielu starych. ... »
 

I Półmaraton Warszawski

26 marca 2006 I Półmaraton Warszawski. Moje miasto, znane okolice. Trasa wprawdzie nowa, to jednak większość jej odcinków już przebiegłem. Początek jak w Biegu Niepodległości, pozostałe częściowo po trasie Maratonu i zupełnie nowy odcinek ulicami Sadyby. ... »
 

II Bieg Maniacka Dziesiątka

Dotąd uważałem, że nie warto pokonywać kilkuset kilometrów by przebiec 10km. Zmęczony zimą i spragniony startów (tak wyszło, że nie startowałem od Chomiczówki), podchwyciłem pomysł Renaty i Darka i postanowiłem pojechać do Poznania. ... »
 

6 Poznań Maraton

Do Poznania pojechałem w sobotę. Odebrałem numer i poszedłem do namiotu na makaron. Jak zwykle dużo znajomych i kiermasz z akcesoriami dla biegaczy. Oglądam, rozmawiam, myślę o taktyce na jutrzejszy dzień. ... »
 

Wachau Marathon 2005

Pomysł startu w Wachau Marathon ma dość ciekawą historię. Na dobrą sprawę jest konsekwencją mojego startu w maratonie wiedeńskim w maju 2004. ... »
 

Triatlon - Zielonka 2005

6 sierpnia 2005r. - Triatlon na dystansie olimpijskim zorganizowany przez KB Lechici Zielonka. ... »
 

Sudecka Setka 2005

18 czerwca Boguszów Gorce. Na stację dojeżdżam przed siedemnastą. Idę pod górę w stronę rynku. Malownicze miasteczko, śliczna okolica. Ratusz - biuro zawodów. Rejestruję się, odbieram numer, jak zwykle spotykam wielu znajomych. ... »
 

Bieg Rzeźnika 2005

Po przeczytaniu relacji z pierwszej edycji Biegu "Rzeźnika" wiedziałem, że chcę wystartować w drugiej. Wiedziałem, że to nie lada wyzwanie. Trasę znałem. Większość odcinków pokonałem z plecakiem na obozie wędrownym, pozostałe przy różnych innych okazjach. ... »
 

5 Poznań Maraton

Do Poznania przyjechałem dzień wcześniej wieczorem. Zarejestrowałem się i poszedłem na pasta-party. Spotkałem Ojlę i wielu znajomych z forum biegajznami. ... »
 

XII Bieg Sztafetowy "Od Ratusza do Ratusza" z Cottbus do Zielonej Góry.

Bieg sztafetowy odbywa się na przemian w jednym roku z Cottbus, w kolejnym z Zielonej Góry. Na dystansie 103,1 km startują drużyny pięcioosobowe, w których składzie musi być co najmniej jedna kobieta i jedna osoba po pięćdziesiątce. ... »
 

Vienna City Maraton 2004

16 maja 2004 roku biegłem maraton w Wiedniu. Impreza fantastyczna, perfekcyjna organizacja i niesamowite wrażenie, trudno to opisać. ... »
 

 
^ © 2005-2017 Konroz & Barozyck ^