Lechici Zielonka
KLUB LECHITÓW
Lechici Zielonka


Linki
Bieganie
KB Gymnasion
maratonczyk.pl
Maratony Polskie
OTK Rzeźnik
więcej ...
 

540099

« Relacje ^
Polska Biega

29 wrzesień 2007

Ostatni weekend września pomimo kalendarzowej jesieni aurą zdecydowanie przypominał lato. Właśnie na tle tej pogody przypadła jesienna edycja cyklu "Cała Polska Biega", inicjowanego już od ponad roku przez Gazetę Wyborczą, TVP Sport i Radio Zet.

Jednymi z organizatorów takich spotkań biegowych w naszym powiecie jest Towarzystwo Aktywny Relaks z Wołomina , którego członkowie i inne osoby zainteresowane bieganiem spotkały się w sobotę 29 września przy kościele św. Trójcy w Kobyłce. Do biegu przystąpiło 14 osób. Trasę wyznaczała pętla długości 2,5 km. Pierwszy odcinek wszyscy pokonali w tempie integracyjno-rozruchowym, jednakże już później co wytrawniejsi biegacze dali się ponieść i poczęli się ścigać. Takaż to ich natura. Końcowy finisz dziesięciokilometrowego dystansu rozegrali między sobą Eugeniusz Dembiński i Dariusz Król. A wszystko to w towarzysko-sportowej atmosferze. Niewątpliwą atrakcją biegu był p. Bogusław Myszkiewicz występujący w przeróżnych imprezach biegowych w oryginalnych przebraniach, tym razem wcielając się w olimpijskiego Greka z wieńcem laurowymna głowie.


30 wrzesień 2007

Po sobotnim biegu w Kobyłce, w niedzielę okoliczni biegacze i przyszli adepci na nich, spotkali się na stadionie OSiR Huragan, by przystąpić do przełajowego biegu wokół obiektu na pętli długości ok. 1,5 km. Na linii startu stanęło czterdzieści siedem osób, z czego większość to młodzież wołomińskich szkół. Najmniej wprawieni w bieganiu, sukcesywnie kończyli po kolejnych rundach. Najwytrwalsi przebiegli ich pięć, czyli ok. 7,5 km. Wszyscy uczestnicy sobotnio-niedzielnego biegania pod hasłem "Cała Polska Biega", otrzymali okolicznościowe koszulki przekazane przez inicjatorów akcji, w których niejednokrotnie od razu pobiegli. Należy przyznać, że niedzielny dzień jak i sobotni był pod względem warunków dla biegaczy był wyjątkowo udany, czego potwierdzeniem może być fakt , że w maratonie berlińskim w tym dniu mistrz świata dystansów 5 000 m i 10 000 m Haile Gebrselassie z Etiopii ustanowił nowy rekord świata dystansu 42 km 195m czasem 2 godz.4 min 26sek poprawiając rekord z przed czterech lat Kenijczyka Poula Tergata też z trasy berlińskiej o 29 sek. Następna edycja akcji "Cała Polska Biega" na wiosnę, ale trenować można już od dziś, bo naprawdę warto.


Z "Lechitów" w sobotnim biegu udział wzięli Bogdan Krysiński oraz Ania i Grzegorz Radomscy, a w niedzielnym Jola i Marek Pytkowscy, Tadeusz matras, Grzegorz Radomski oraz Wojtek Turkiewicz (przypis BOP)


strona akcji Polska Biega

 tekst: Dariusz Król
 
^ © 2005-2017 Konroz & Barozyck ^